نتایج جستجو برای عبارت :

18- حقانیت یا موجه بودن متافیزیک

به استناد سایت آیین دادرسی دینا در قانون آیین دادرسی مدنی مواردی تحت عنوان عذر موجه مورد پیش بینی قرار گرفته است که در صورت وجود یکی از آنها ، فرد می تواند عملا خارج از مهلت تعیین شده در قانون ، برخی امور را انجام دهد که از جمله موارد و جهات عذر موجه در قانون آیین دادرسی مدنی می توان به مرضی که مانع از حرکت است ، فوت یکی از والدین یا همسر یا اولاد ، حوادث قهریه از قبیل سیل ، زلزله و حریق و توقیف یا حبس بودن اشاره نمود . برای دریافت اطلاعات بیش
به استناد سایت آیین دادرسی دینا اگر یکی از موارد عذر موجه واخواهی وجود داشته باشد ، شخص می تواند خارج از مهلت اقدام به واخواهی کند . البته واخواه باید دلایل موجه بودن عذر خود را ضمن دادخواست واخواهی خارج از موعد به دادگاه صادرکننده رای تقدیم نماید که در این صورت اگر دادگاه عذر واخواه را موجه تشخیص داد ، قرار قبول دادخواست واخواهی را صادر کرده و اجرای حکم نیز متوقف می شود و در غیر این صورت یعنی در صورتی که دادگاه عذر موجه برای عدم واخواهی در م
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، یکی از مهم ترین تکالیفی که در حوزه روابط زناشویی بین زن و مرد مقرر شده است تمکین از شوهر می باشد که البته این حکم کلی استثنائاتی هم دارد ؛ یعنی زن در صورت وجود برخی موارد می تواند از تمکین در برابر شوهر خودداری کند . با عنایت به قانون مدنی از جمله موارد موجه عدم تمکین یا همان جهات عذر موجه عدم تمکین می توان این موارد زیر را بر شمرد : بیماری جنسی و مقاربتی ،  ضرر بدنی ، مالی و شرافتی ، حق تعیین مسکن ضمن عق
به موجب ماده 306 قانون آیین دادرسی مدنی مهلت واخواهی از احکام غیابی برای کسانی که مقیم کشورند بیست روز و برای کسانی که خارج از کشور اقامت دارند دوماه از تاریخ ابلاغ واقعی خواهد بود ؛ مگر اینکه معترض به حکم ثابت نماید عدم اقدام به واخواهی در این مهلت به دلیل عذر موجه بوده است . به استناد سایت آیین دادرسی دینا موارد عذر موجه واخواهی خارج از مهلت بر اساس این ماده عبارتند از  مرضی که مانع از حرکت است ؛ فوت یکی از والدین یا همسر یا اولاد ؛ حوادث قهری
تو این روزهای کرونایی که دسترسی افراد به سیستم و موبایل شاید بیشتر باشه و وقت آزادتری هم داشته باشن، انتظار می رفت که وبلاگ نویسی یه رونقی بگیره. امّا در کمال تعجّب که نه چون ما ایرانی ها هستیم و غیر قابل پیش بینی، رکود عجیبی توی این فضا شکل گرفته.البته مطمئنم خیلی از دوستان وبلاگ نویس، خواه ناخواه ساعاتی از وقتشون رو برای خوندن و دیدن انواع مطالب توی شبکه های اجتماعی می ذارن. بهرحال هر فرد حتما دلایل خودش رو داره، کاری به موجّه یا موجّه نبود
بر اساس ماده 41 قانون آیین دادرسی مدنی " وکلا مکلف اند در هنگام محاکمه حضور داشته باشند ؛ مگر اینکه دارای عذر موجهی باشند " و در ادامه این ماده جهات و موارد عذر موجه وکیل برای حضور در دادگاه مورد پیش بینی قرار گرفته است . به استناد سایت آیین دادرسی دینا موارد عذر موجه وکیل برای عدم حضور در دادگاه شامل فوت یکی از بستگان نسبی و یا سببی تا درجه اول از طبق دوم ، ابتلاء به مرضی که مانع از حرکت بوده یا حرکت مضر تشخیص داده شود ، حوادث قهری یعنی سیل و زلزل
به استناد سایت مشاوره کیفری دینا ، دلایل موجه عدم حضور شاکی در دادرسی یعنی اگر شاکی بعد از شکایت خود و در جلساتی که قاضی به پرونده رسیدگی می کند حضور پیدا نکند رای به صورت غیابی صادر می شود ولی اگر فرد شاکی به دلیل موجه در دادگاه حضور پیدا نکند رای به صورت غیابی صادر نمی شود . دلایل موجه عدم حضور شاکی در جلسات دادرسی در قانون آیین دادرسی مدنی بیان شده است . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دلایل موجه عدم حضور شاکی در دادگاه بر روی لینک
بهانه های موجه
به کارهامون زیاد دقت کنیم
وقتی دقت کنیم می بینیم خیلی وقت ها بهانه هایی را برای طرف مقابل آوردیم که از زیر کار شانه خالی کنیم
و خودمون رو راحت کنیم . مثلاً میگیم الان کار دارم ، الان باید برم جایی
اما اگر این عادت بشه خیلی بده
چون اونوقت هر جا که دلمون ( نفسمون ) ( راحت طلبیمون ) خواست اونو بکار میگیره
به عنوان مثال دانش آموزی رو در نظر بگیرید که می خواد از زیر سوال های پدر و مادر و معلمان و ... در بره سر جلسه امتحان دیر میرسه و به همه
+ چیزی نمیگم . فقط روزهای مشترک رو یادم بمونه .
+ چه خوب و چه بد .
+یاد حرف های اقا رضا می افتم وقتی که پیاده روی میکردیم .. یادم اورد که ممکنه یکی از تجربه هام این باشه .. و من حتی فکرشو نمیکردم .
+پیش میره و ادم نمیدونه روی قله ی موجه یا قعر دره .. با اندروفین اجباری ترشح شده ی مغز چه باید کرد ؟
+ چه ساده فکر میکردم ...
سلام خدمت دوستان 
پیشاپیش ایام شهادت حضرت فاطمه رو به همه تسلیت میگم. می خواستم در مورد یک موضوعی صحبت کنم که بیش تر صحبتم با خانم ها و مادر هاست.
خیلی ها در زندگی مشترک شون بنا به دلایلی حالا موجه یا غیر موجه دارن طلاق میگیرن یا گرفتن. همون طوری که می دونید طلاق واقعا به روحیه ی لطیف بچه ها و نوجوانان آسیب میرسونه و از درون اون ها رو نابود میکنه.
خواهشم از خانم ها و مادران اینه که تو رو خدا قسم تون میدم اگر خواستید طلاق بگیرید بیش تر به زندگی تو
الف) ترک منزل شوهر
۱ – مطابق بند ۱ تبصره ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی اصلاحی ۱۳۸۱/۰۴/۲۹ مجمع تشخیص مصلحت نظام، ترک زندگی خانوادگی توسط زوج حداقل به مدت ۶ ماده متوالی یا ۹ ماه متناوب در مدت یکسال بدون عذر موجه از موارد عسر و حرج زوجه محسوب می شود و زن می تواند تقاضای طلاق کند.
۲ – مطابق بند شماره ۸ شروط چاپی عقد نامه (سند ازدواج) – به شرط امضا مرد –اگر زوج بدون عذر موجه زندگی مشترک را ترک کند حتی کمتر از ۶ ماه متوالی  و یا ۶ ماه متوالی زندگی مشترک را ترک
دیروز عصر به بچه ها گفتم غیبت غیرموجه هست. دربی اصلا دلیل موجهی برای غیبت دانش آموز کنکوری نیست. 
دیشب پیام داد خانم میدونید چقدر دوستتون دارم که روز دربی غیبت نکردم؟ گفتم غیبتت غیرموجه بود. گفت بابام پشت هیچ در بسته ای نمی مونه؛ یه جوری موجه میکرد. من شما رو دوست دارم که به حرفتون گوش میدم. 
بسم الله الرحمن الرحیم ./
هفتمین کتاب سال ۹۸ ! بی نظیر بود ... همونقدر که بگم ۲۵۰ صفحه رو کمتر از یه نصف روز خوندم کافیه برای خوب بودن و روون بودن و محسوس بودن متن کتاب ❤ . کتاب خاطرات سفیر مجموعه ی خاطرات خانم نیلوفر شادمهری هست که برای تحصیل مقطع دکتری به فرانسه رفتن ! اما با همون ظاهر محجبه و موجه و متدین ... . هر خاطره شامل شش یا هفت صفحه ست که شامل اتفاقات خوابگاه ، مباحثی که درباره نوع پوشش و اسلام و ایران از طرف فرانسوی های مسیحی و لاییک و عرب ه
با سلام خدمت همکاران محترم
در طول سالتحصیلی ممکن است برخی دانش آموزان در طول سالتحصیلی یا سر جلسه امتحان غیبت داشته باشند این غیبت ممکن است موجه یا غیر موجه باشد .
غیبت غیر موجه
به غیبتی گفته می شود که دانش آموز هیچ دلیلی برای غیبت خود ندارد و نمرات این نوع غیبت در سیستم 98 وارد شده و 98 به منزله نمره صفر در سوابق فرد اعمال می گردد
غیبت موجه
به غیبتهایی که دانش آموز بنا بر اثر  دلایلی مثل بیماری -تصادف -بستری شدن و .... امکان حضور در مدرسه و جلسه ام
چند روز پیش دوستی که کارمند قراردادی وزارت نفت است از شرایط بد کاری و اختلاف فاحش و ناعادلانه  بین حقوق کارکنان قراردادی و رسمی شکایت می کرد. با او همدلی کردم و گفتم حقیقتا این اختلاف ناعادلانه است اما کسانی که سیاست گذاری می کنند اول منافع خود را در نظر می­گیرند. و بعد گفتم نه تنها این بی عدالتی غیر موجه است که اساسا همین اختلاف پرداخت بین وزارت نفت و مابقی سازمان ها نیز غیر موجه است. انتظار داشتم دوست عدالتخواه من نیز با من همدلی کند اما از
سلام
من دختری بالای ۲۵ سال هستم، همیشه سعی کردم منطقی باشم و خصوصا تو امر ازدواج عاقلانه فکر کنم و به هر کسی دلبسته نشم... 
حدودا پنج سال پیش تو گروهی تو فضای مجازی که متشکل از افراد فرهیخته و دانشگاهی بودند توسط یکی از دوستانم عضو شدم و در کل گروه سالم و مفیدی بود... پس از مدتی با چهار نفر از اعضای اون‌ گروه یه گروه کوچیکتر و مجزا در کنار همون گروه زدیم. 
یکی از اعضا آقایی بودن که از بنده چند سال بزدگتر بودن ... طی این پنج سال اتفاقاتی افتاد که خار
طلاق از طرف زوجه  
طلاق یک طرفه
زن در چه مواردی می‌تواند تقاضای طلاق کند؟ 
۱۲ شرط است که زن به موجب آن مى تواند از ﺩﺍﺩﺎﻩ تقاضاى طلاق نماید این شروط به شرح ذیل می باشد:
۱- در صورت خودداری شوهر از دادن خرجی زن و انجام سایر حقوق واجب زن به مدت ۶ ماه.
۲- دومین شرط ذکر شده در عقدنامه که به زن اجازه طلاق می‌دهد، بدرفتاری زوج است به حدی که ادامه زندگی را برای زوجه غیر قابل تحمل کند.
۳- سومین شرطی که با وجود آن زن اختیار طلاق دارد، بیماری خطرناک غیر قا
جزوه خلاصه قواعد فقه 2 (بخش جزایی) در 25 صفحه و در قالب فایل word و قابل ویرایش، بر اساس کتاب دکتر سید مصطفی محقق داماد، مناسب برای امتحانات پایان ترم کارشناسی

بخش هایی از جزوه:
قاعده قبح عقاب بلابیان
مفاد اجمالی قاعده
مادام که عملی توسط شرع نهی نشده و آن نهی به مکلف ابلاغ نشده، و شخص مرتکب آن گردد، مجازات او عقلا قبیح و زشت است و مادام که عملی توسط شرع واجب نشده  و امر شارع به مکلف ابلاغ نشده چنانچه شخصی ترک کند ،مجازات او به ترک فعل مزبور عقلا ق
امشب موجه ترین کیس زندگی ام را دیدم. اتاقش سادگی اتاق خودم را داشت. کنار تختش کتاب* بود و پشت در دوچرخه ورزشی! انقدر خوش قد و قامت و با اعتماد به نفس که هر بار باهم مواجه شدیم من داشتم از شرم اب میشدم! 
نشستم کنار بهار و گفت:چه لعبتیه ساجی! گفتم اره پیش پای تو داشتم به خاله میگفتم این گل پسرتون چه قدر موجه تشریف دارن.
در طول مهمانی سه باری نگاهم کرد: یک بارش را خودم دیدم، دوبارش را بهار. من هول و لال شده بودم و قایم میشدم. جهت سرپوش گذاشتن روی ای
وقتی حرف از زمستان میشه همه منتظر برف هستند.مخصوصا دانش آموزان مدرسه...چرا که تعطیلی وسط سال که کاملا هم موجه هست از هر چیز دیگه ای براشون جذاب تره..
حالا امسال روزهای آخر هفته شاهد بارش برف هستیم و موج های جدید سرما فقط پنجشنبه و جمعه رو هدف گرفتن و ظاهرا از تعطیلی خبری نیست..راستش منم ناراحتم..نه بخاطر تعطیل نشدن، بخاطر اینکه آخر هفته میتونستم برم به خانواده ام سر بزنم حالا نمیشه...
ان شا الله که همه در نهایت سلامتی و شادی باشن...و  مثل من دلتنگ
پایانکار گواهی است که از سوی شهرداری صادر می شود و به معنای تکمیل پایان عملیات ساختمانی است.
اخذ پایانکار به معنای رعایت تمام اصول و قوانین حاکم بر ساختمان است . در واقع پایانکار نشان دهنده استاندارد ملک می باشد.
امروزه با توجه به گسترش پیش فروش ها و مشارکت در ساخت ، این دعوای حقوقی افزایش یافته است.
در برخی موارد نیز که شهرداری مربوطه ، بدون دلیل موجه از صدور پایانکارخودداری می کند ذینفع می تواند این دعوای حقوقی را به طرفیت شهرداری مربوطه ط
گرانترین دستگاه گنج یاب
باید توجه داشته باشید که صرفا گران بودن یک محصول، معیار بالا بودن کیفیت آن محصول محسوب نمی شود. اگر شما یک محصول را گران می خرید نمی تواند دلیل عالی بودن آن محصول از نظر کیفیت باشد. اکثر فلزیاب های موجود در ایران با قیمت های بالاتر از آن چیزی که هستند و واقعا ارزش دارند فروخته می شوند. بنابر این اگر سیستمی را مثلا با عنوان گرانترین دستگاه گنج یاب خریداری میکنید دلیل بر کیفیت فوق العاده ی این سیستم و گرانترین دستگاه گنج
well

من این قدرت رو دارم، که به عنوان یه دختر، و یه انسان! 
که یه کاری کردم با این جدی بدبخت
که بچه هم همه عکساشو دیلیت کرد، هم وضعیت خودش رو به last seen recently تغییر داده.

میدونین،
بهش اهمیت میدم،
چون وقتی من هیچی نبودم اون به من اهمیت داد.
از طرف آدم مزخرفیه و شخصیت مزخرفی داره، و بدقولو دروغگو و خالی بند و بهروز پیرپکاچکی هست،
ولی اینها دلیل نمیشه که من ازش غافل شم.

میدونم تنهاست

میدونم ب کمک نیاز داره.

ولی خب بنده، به عنوان یه خنگول، این قدر
از میمون بن مهران رحمه الله پرسیده شد؛
چه زمانی یک بیمار می تواند نماز را به صورت نشسته ادا کند(و این عذر برایش موجه باشد)؟
گفت؛در صورتی که چنانچه دنیا به او پیشنهاد شود برای (رسیدن به) آن (هم) نایستد...
سُئل میمون بن مهران رحمه الله:
ما حدُّ المریضِ أن یُصلِّی جالسًا؟
فقال:"حدُّه : لو کانت دنیا تَعرض له لم یقم إلیها"٠
مصنّف ابن أبی شیبة٤٨١/٣
لودویگ فوئرباخ و ایدئولوژی آلمانی، کارل مارکس، فردریش انگلس، گئورگی پلخانف، ترجمه پرویز بابایی، نشر چشمه، 1397، صفحه 16 و 17
«ارزش راستین و خصلت انقلابی فلسفه هگلی درست در همین جاست که یکبار برای همیشه ضربه مرگباری بر نهایی بودن تمامی فرآورده های اندیشه و کنش انسانی وارد آورد. حقیقت، که شناخت آن کار فلسفه است، در نزد هگل دیگر مجموعه ای از گفته های جزمی تام و تمام نبود که همین که کشف شدند، صرفا باید آنها را از حفظ کرد. حقیقت اکنون در فرایند خود ش
مدتی بود که دنبال یه بهانه برای نوشتن بودم که یک عدد این بهانه را به من داد که به مناسب روز ۱۴۰۰ ام شروع وبلاگ‌نویسی در این وبلاگ نگاهی به قدیمی ترین صفحه‌ای که از آسمانم در ماشین زمان Archive.org وجود داره بندازم و یادی از روزهای دور کنم ...
خب این عکس مربوط به صفحه‌‌ی اول آسمانم در ماه ژانویه سال 2016 میشه ... حدود سه سال پیش ... راستش زود نگذشت ... فقط گذشت ...  ولی آنچه‌ که ازشون برام موند حس و خاطره‌ی خوش هست که از اون دوران وبلاگ‌نویسی دارم ... که وقت
سلام
کتاب خواندن در این روز گار جزو کارهای خاص است بنظرم.
چونکه ذائقه آدمها با خواندن این همه مطالب زرد و غیر زرد نامرتبط که وقتی گوشی ات رو روشن میکنی به یکباره برای خوانده شدن هجوم می آورند، عوض شده است.
عوض شده چراکه وقتی که آنها را خواندی حس و انگیزه خواندنت ارضا میشود و تو اشباع میشوی از همان مطالب رنگارنگ بی هدف، و وقتی تشنگی خواندنت با یک نوشابه گاز دار زرد برطرف شده چه حاجت به نوشیدن یک شربت گلاب معطر که قرار است دل و جانت را صفایی بدهد.
شخصی وارد یک بانک در منهتن نیویورک شد. وقتی شماره اش از بلندگو اعلام شد بلند شد و پیش کارشناس بانک رفت و گفت که برای مدت دو هفته قصد سفر تجاری به اروپا را داره و به همین دلیل نیاز به یک وام فوری به مبلغ 5000 دلار داره.
کارشناس نگاهی به تیپ و لباس موجه مرد کرد و گفت که برای اعطای وام نیاز به قدری وثیقه و گارانتی داره.
ادامه مطلب

انواع قرارداد کار استخدام در شرکت های خصوصی
زمان مطالعه 1 دقیقه 
 ۱– قرارداد غیر موقت یا قرارداد کار دائمی در این نوع قرارداد زمانی برای پایان قرارداد ذکر نمی شود یا در متن قرارداد به نامحدود بودن آن اشاره می گردد. پایان قرارداد در این نوع استخدام منوط به احراز شرایط یا انجام ترتیباتی است و فسخ یک طرفه آن قانوناً امکان پذیر نمی باشد.

مواردی که باعث می شود قرارداد کار غیر موقت خاتمه پذیرد عبارتست از:
•    فوت کارگر
•    بازنشستگی کارگ
بسم الله

آقای روحانی بارها به شدت تحریم‌ها و زیادتر شدنش در این دوره اشاره کرده است. ظاهراَ ایشان دنبال دو چیز است: یکی موجه کردن ناکامی‌ها و عملی نشدن وعده‌ها؛ دوم تلاش برای اقناع مردم و نظام برای ضروری جلوه دادن مذاکرات مجدد. بحث درباره‌ی این دو فراوان است و این‌جا دنبالش نیستم. پرسش فعلی این است: چه شد که تحریم‌ها شدت یافت؟ خلاف ما سنگین‌تر شده یا دشمن دید با تحریم، به خواسته‌هایش می‌رسد؟ اگر رویکرد دولت به جای کوتاه‌ آمدن برای لغو
ALARA یک اصل و یک واژهٔ اختصار یافته در مهندسی هسته ای، رادیوبیولوژی و فیزیک بهداشت است.ALARA مخفف As Low As Reasonably Achievable می‌باشد (آنقدر کم که منطقا دست‌یافتنی باشد)، و مفهوم «هر چه کمتر موجه شدنی»، و لذا معنی عوامل اجتماعی و اقتصادی که باید برای حفاظت در برابر تشعشع مد نظر قرار گیرند را میرساند.
اگرچه این اصل در مهندسی هسته ای و رادلوبیولوژی تعریف شده ، اما
بطور مستقیم و غیر مستقیم در سایر رشته نیز کاریرد دارد. مثلا در مهندسی عمران برای ساختن پلی که

انواع قرارداد کار استخدام در شرکت های خصوصی
زمان مطالعه 1 دقیقه 
 ۱– قرارداد غیر موقت یا قرارداد کار دائمی در این نوع قرارداد زمانی برای پایان قرارداد ذکر نمی شود یا در متن قرارداد به نامحدود بودن آن اشاره می گردد. پایان قرارداد در این نوع استخدام منوط به احراز شرایط یا انجام ترتیباتی است و فسخ یک طرفه آن قانوناً امکان پذیر نمی باشد.

مواردی که باعث می شود قرارداد کار غیر موقت خاتمه پذیرد عبارتست از:
•    فوت کارگر
•    بازنشستگی کارگ
در طول سالتحصیلی ممکن است برخی دانش آموزان در طول سالتحصیلی یا سر جلسه امتحان غیبت داشته باشند این غیبت ممکن است موجه یا غیر موجه باشد .
غیبت غیر موجه
به غیبتی گفته می شود که دانش آموز هیچ دلیلی برای غیبت خود ندارد و نمرات این نوع غیبت در سیستم 98 وارد شده و 98 به منزله نمره صفر در سوابق فرد اعمال می گردد
غیبت موجه
به غیبتهایی که دانش آموز بنا بر اثر  دلایلی مثل بیماری -تصادف -بستری شدن و .... امکان حضور در مدرسه و جلسه ام
امروز تنها بودم.هیچ اسنرسی نداشتم.
گفتم خوبه بشینم چیزهایی را از آنها لذت می برم،بنویسم.
نشستم فکر کردم و فکر کردم.....
۱- از با دوستانم بودن لذت می برم....
۲-از با فرزندانم بودن لذت می برم.....
۳-از با همسرم بودن لذت می برم.....
۴_از با پدر و مادرم بودن لذت می برم....
۵- از با خواهرم بودن....
۶-با برادرم بودن....
۷-با خواهرزاده هام بودن....
۸-با پدر و مادر شوهرم بودن....
۹-با خواهرشوهرهایم بودن....
۱۰-با بچه های خواهرشوهر ها بودن....
۱۱-با برادرشور و جاری بودن....
۱۲-در
تجاوز جنسی یکی از آسیب زننده‌ترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای مردان و زنان اتفاق بیفتد. برخلاف باور عامه تجاوز بیشتر توسط آشنایان فرد رخ می‌دهد. همچنین کودکان بیشتر در معرض این آسیب هستند. تجاوز جنسی می‌تواند بنیان روانی فرد را دگرگون کند و آسیب‌های گوناگونی را در بخش‌های مختلفی از زندگی فرد ایجاد کند. به دلیل سنگین بودن بار روانی این اتفاق معمولا قربانیان آن نمی‌توانند مسأله را برای دیگران عنوان کنند. کودک آزار جنسی از جمله مواردی
یاعلی سرفصل خوب درعبادت بودن است/عشق حیدرمعنی آن باولایت بودن است/گشته آغاز پرستش باعلی و مصطفی/شیعه راگویم که بااو درسعادت بودن است/کیست مانندولایت ریشه دین مبین/سروقامت مثل حیدردرشجاعت بودن است/یاوران حضرت او قله های افتخار/رمزاسلام محمدبا بصیرت بودن است/حامی خوب علی شدمثل زهراو حسین/کربلاقاموس دینی درصلابت بودن است/رهبرم سیدعلی راهست تیغ ذوالفقار/چون سلیمانی برایش درارادت بودن است/میرسدکم کم ظهور مهدی صاحب زمان/مسلمین آنجا زمان باش
طبق ماده ۸  قانون بیکاریدر موارد زیر مقرری بیمه بیکاری قطع خواهد شد. ‌الف – زمانیکه بیمه شده مجدداً اشتغال به کار یابد. ب – بنا به اعلام واحد کار و امور اجتماعی محل و یا نهضت سوادآموزی و سایر واحدهای ذیربط از طریق وزارت کار و امور اجتماعی، بیمه شده ‌بیکار بدون عذر موجه از شرکت در دوره‌های کارآموزی یا سوادآموزی خودداری نماید. ج – بیمه شده بیکار از قبول شغل تخصصی خود و یا شغل مشابه پیشنهادی خودداری ورزد. ‌ د – بیمه شده بیکار ضمن دریافت مق
 مسئولیت محض بانکها برای جبران خسارت افراد ثالث بر اساس تبصره ۵ ماده ۵ مکرر قانون جدید چکاثبات تقصیر بانک برای جبران خسارت لازم نیست بر اساس تبصره ۵ ماده ۵مکرر بانک یا موسسه اعتباری حسب مورد مسئول جبران خساراتی خواهند بود که از عدم انجام تکالیف مقرر در این ماده و تبصره های آن به اشخاص ثالث وارد گردیده است.بنابراین در صورت عدم اجرای به موقع یا ناقص قانون بدون دلیل موجه،افراد زیاندیده می توانند نسبت به طرح دعوا و مطالبه ضرر و زیان علیه بانک ه
1.خب میدونین من شکست عشقیامم مسخرس. یه عکس یارو رو تو اینستا میبینم، کسی که پشتش وایساده رم میبینم مثل دیوونه ها میزنم زیر گریه. بعد میرم تلگرام با صبا کلی می خندم و همه چی یادم میره. خوبه دیگه اینجوری... فراموشی اینجوری قشنگه.
2.دیوونه شدم! یه کم دارم درس میخونم این روزا چون حالم بده! حالم که بد میشه درس میخونم چون بلد نیستم هیچی رو و یه بهونه موجه برای گریه کردن پیدا میکنم. موقع خوندن، جمله ها مغزمو میجون! قول دادم اون تایما چون وسط درسه سمت گوشی
اکثر زوجین در طول زندگی مشترکشان حداقل یک بار به طلاق فکر کرده اند. برای زوج های زیادی طلاق یک تهدید دائمی است و برای برخی تنها امید است. جدا از اینکه شما از فکر کردن به طلاق خودداری می کنید و یا هر روز در حال فکر کردن به آن هستید، چند مورد از مشکلات پس از طلاق را برایتان لیست کرده ایم.
البته اگر شریک یکی از موارد زیر باشد، طلاق موجه می باشد:

مشکلات زناشویی
مشکلات اخلاقی
اعتیاد
به عبارت دیگر، اگر به شما خیانت شود، کتک بزند، اعتیاد به مواد مخدر د
آبان... دختری مو مشکی با صورتی کشیده بود. اما بیشترین جذابیت مطلق به چشمانش میشد. ساده واقعا ساده اما بینهایت آرام بخش. انگار تمام فضای آرام باران پاییزی آبان ماه در یک روستا کوچک رو تمام و کمال در چشمانش کار گذاشته اند. غم بی دلیل خاصی هم داشت. یک بغز ناشکفته همیشگی. آدم مهر و موم شده ایی هم بود. و نم پس نمیداد. منظورم این نیست که خسیس بود. نه اصلا اما پر بود از راز نگفته. کسی سعی نکرده بود علتش را جویا شود. آبان؛ صدای خاصی هم زمینه چشمان قهوه ایی خ
آشپز ایرانی پز حرفه ای
سلام به یک اقا آشپز ایرانی پز موجه .تمیز.غیر سیگاری مسلط به انواع غذاهای ایرانی جهت کترینک با شرایط زیر نیازمندیمساعت کاری ٨تا١٨حقوق٣تا ٣/٥سن و سابقه ::سن بالای سی سال و ترجیحا متاهلتلفن ٠٩٠١١٥٤٧٠٣٦---٢٦٤٥٧٠٧٣
 استان تهران  تهران  پل رومی
سلام
نمیدونم چرا بعضی خانواده دخترها اینقدر راحت دخترشون رو به یکی میدن، از طرف نمیشه 10000 تومن پول دستی بگیری اما دخترش رو راحت به عقد پسری که نمیشناسه در میاره.
تو رو خدا یه مقدار تحقیق کنین با پسر صحبت کنید، اون رو همراه خانواده خودتون کنید، رفتارش رو ببینید، رانندگیش رو ببینید، آیا تحقیر میکنه؟، آیا توهین میکنه؟، آیا تعادل روانی داره؟، آیا برای زندگی ارزشی قائل هست؟ و ...
من به خواستگاری یه دختر خانمی رفتم، (خواستگاری کاملا سنتی بود)، پدر
امتحان داشتند آن هم از نوع مجازیش. ساعاتی قبل از شروع امتحان، آمده برایم اینچنین نوشته:
"سلام خانوم 
معذرت میخوام که مزاحمتون شدم 
متاسفانه من چشمام عفونت کرده و ساعت۳:۳۰ نوبت چشم پزشکی دارم باید از ساعت ۳ مطب دکتر باشم ومعلوم نیست کارم کی تموم بشه و نمیتونم در کلاس شرکت کنم
امیدوارم عذرم پیشتون موجه باشه و نمره ای از عدم حضورم در کلاس کم نکنید"
برایش نوشتم: برو به سلامت فقط هر وقت برگشتی پیام بده تا همینجا ازت درس بپرسم"
نوشت: "من چشمام دیگه د
گاهی زندگی، مجال نمی دهد. گاهی محال است که مجال زندگی نمی دهد.   اگر از نقطه ای که تفاوت ظاهری مجال و محال است، بگذریم به دو راهی افکار می رسیم".  بودن" وقتی میسّر است  که باید و نباید رنگ ببازد و هرچه می ماند، صرفاً و  صرفاً موجودیت، " بودن " در معنای حقیقی باشد.  در غیر اینصورت " بودن " و " نبودن " در یک کفه ی ترازو قرار می گیرد.  
اگر "بودن " منوط به "نبودن " است.  هر عقل سلیمی می داند که "نبودن " بهتر از"بودن " است.  اگر" بودن " منوط به " بودن " است.  حافظ می
زنی که بدون دلیل موجه از تمکین خودداری کند یا بدون اجازه شوهر و مجوز قانونی و دلیل محکمه پسند، منزل مشترک را ترک کند ولو اینکه به منزل نزدیکان خود مثل منزل پدرش برود در اینصورت مرد می تواند از دادن نفقه امتناع نماید البته در صورت اثبات عدم تمکین در دادگاه خانواده. نکته - موارد فوق الذکر نیاز به اثبات در دادگاه دارد و مرد نمی تواند به بهانه های مورد اشاره از پرداخت نفقه امتناع نماید.
زن بودن در جهان مردسالار کار دشواری است ولی زن بودن در جامعه ی ایرانی به نظر دشوار تر می آید. جامعه ای که پُر است از ما مردان بلاتکلیف...زندگی در کنار ما مردانی که همه چیز را با هم میخواهیم خود نوعی خشونت است.پدران ما از مادرانمان تنها خانم خانه بودن را می خواستند. آنها
ادامه مطلب
ما میخوایم ازاد باشیم
ولی خب ازاد بودن یعنی چی
هیچوقت نمیشینیم معنیش کنیم یعنی چی
وقتی بتونیم داد بزنیم یعنی ازادیم
وقتی بتونیم لخت بریم یعنی ازادیم
وقتی بتونیم 
ما روش هایی که انتخاب میکنیم درسته
اما در عمل کارهای اشتباهی میکنیم
در واقع همه کارهایی که تو رو به سمت خودت بودن میبره یعنی ازاد بودن
اما چی؟
لخت بودن؟
لخت بودن انتخاب خودته یا بقیه انقدر تبلیغ کردن فکر میکنی لخت بودن انتخاب خودته؟
ازادی یعنی خودت بودن
منتهی چند  نفر از اونایی که
اهالی بیابان بابقلی را همانجور که بود پذیرفته بودند و با او داد و ستد داشتند . نیازی دوسویه وامی‌داشتشان که در نیک و بد یکدیگر سازشی کج‌دار و مریز داشته باشند . بیشتر مردمِ ما دروغ‌های آشکار یکدیگر را می‌بینند و در پوششی از لبخند (دروغی دیگر) از نگاه هم پنهان می‌دارند . کردارِ حساب‌شده و اگر بشود گفت خردمندانه‌شان در داد و ستدها مایه‌ای از دروغ دارد که در لابلای عواطف و احساسات گذرا لاپوشانی می‌شود . گویی نیازهای معیشتی نیازهای دوسویه ر
زن بودن در جهان مردسالار کار دشواری است ولی زن بودن در جامعه ی ایرانی به نظر دشوار تر می آید. جامعه ای که پُر است از ما مردان بلاتکلیف...زندگی در کنار ما مردانی که همه چیز را با هم میخواهیم خود نوعی خشونت است.پدران ما از مادرانمان تنها خانم خانه بودن را می خواستند. آنها دوست داشتند
ادامه مطلب
مرا تهدید نمودند به جرم زن بودن                                  که ناتوان و ضعیف و کم طاقت بودن
مرا به طبخ در آشپزخانه به جارو                                    شستن کهنه کودک تمجید نمودن
که تو زن هستی و همچون ریگی کوچک                          درون رود می چرخی بی هویت بودن
که زن را ناتوان است در امر مدیری                                  که ریگ را در رودخانه سرگردان بودن  
که دنیا بهر زن چشم طمع داشت                                   به سرکوب کردن زن در خانه نمودن
خی
سلااام به همه
من برگشتم
خب یه مدت نبودم به هزاران دلیل موجه که داشتم
این مدت که نبودم دوستای واقعیم رو شناختم و ازشون ممنونم که کنارم موندن
و کسایی که ادعای دوستی داشتن رو هم شناختم و ازشون ممنونم که من رو قوی تر کردن
این وب مختص کی پاپ نیست ولی شاید پست کی پاپی داشته باشیم ^^
فایتینگ :)
و اینم بگم که راضیه ی فعلی با راضیه ی قبلی خیلی فرق داره
خییییییلی
یاد گرفتم با آدما همونجوری که لیاقتشونه رفتار کنم
پس از تغییرات من متعجب نشین ^^
نقد مستند «اختاپوس»؛
مستند «اختاپوس»، با موضوع مافیای صنعت خودرو در ایران، اثری به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی انصاری است که با یک نوشته خبری در مورد درگیری‌های سال 1350 در دانشگاه شریف آغاز می‌شود.
تبلیغات موجه و تیزرهای شکیل توانسته بودند تا حد زیادی امیدواری برای تماشای یک مستند خوش‌ساخت و باکیفیت را در دل علاقمندان به این حوزه ایجاد کنند. مستند ۶۵ دقیقه‌ای «اختاپوس»، با موضوع مافیای صنعت خودرو در ایران، اثری به تهیه‌کنندگی و کارگ
سلام.. ((حمیدرضا زارعی))
چه عملیاتی انجام دهیم تا دانش آموزان فارغ التحصیل سالهای گذشته در دانا غیر فعال شوند

با سلام خدمت همکار محترم
برای نظام جدید آموزشی عملیات فارغ التحصیلی در سامانه عملیات متوسطه دوم صورت می گیرد بنابراین در دانا این دانش آموزان از حالت فعال به فارغ التحصیل تبدیل نمی شوند و جز دانش آموزان فعال مدرسه باقی می مانند می توانید همه این دانش آموزان را انتخاب و برایشان یکجا انتقال بزنید تا از حالت فعال به ضمن سال رفته تبدیل
✅نصب دوربین در قسمتهای مشاعی یا مشترک مثل پارکینگ و راه پله و... تنها با تصویب هیئت مدیره ساختمان مجاز است .بنابراین نصب دوربین بوسیله ساکن یک آپارتمان در قسمت مشاعی غیرقانونی است.نصب دوربین در محیط هایی که به حریم شخصی افراد مربوط میگردد(محیط داخلی منزل، اتاق خواب افراد، اتاق رخت کن، اتاق پرو و...)اشکال  دارد و برای نصب دوربین در اینگونه محیط ها ، داشتن مجوز الزامی است.بطور کلی نصب دوربین بصورت مخفی و به هر شکل ممکن (در محیط خصوصی ، عمومی یا م
حضرت آقا: دوتا قند برندار، یکی بسه.
سید محمد: نه من دوتا قند میخوام.
حضرت آقا: (سکوت و نگاه)
سید محمد: (کمی مکث... کمی فکر...) دایی! آخه الان بیشتر مردم دوقنده شدن!!
زندایی(که من باشم): محمد! دوقنده دیگه چیه؟
سید محمد: یعنی چاییشونو با دوتا قند میخورن...
ما هیچ... ما نگاه...

پ.ن1: امان از دست این دایناسورای دهه نودی، که برای توجیه کار خودشون، چه واژه ها که نمیسازن! منو یاد بعضی دولتمردا انداخت که برای موجه جلوه دادن کارشون، از مردم مایه میذارن!
پ.ن2: بنطرتون
من از قوی بودن میترسم!از آن جنس قوی بودن ها که در ذهن اتفاق نمی افتد… که فقط تظاهر است، نمایش قدرت است…از آن ها که وقتی کسی غمی دارد، سکوت می کند، معمولی رفتار می کند، لبخند می زند تا به همه نشان دهد که محکم است اما در حقیقت آنقدر به گذشته فکر می کند که امیدهایش زیر خروارها حسرت دفن می شوند، و احساس زنده بودن را از خودش می گیرد …قوی بودن، خودسانسوری نیست سکوت نیست…گریه کن !فریاد بزن به در و دیوار مشت بکوب دلت را خالی کناما بعدش روی پاهایت
دانلود فیلم سینمایی ایرانی خالتور
مخاطب: بزرگسالان
نوع فیلم: سینمایی
محصول: ایران
موضوع: اجتماعی – کمدی
کارگردان: آرش معیریان
نویسنده: آرش معیریان
تهیه کنندگان: محمدحسین فرح‌ 
بخش ، عبدالله علیخانی
سال تولید: 1396
تاریخ انتشار: 1396
مدت زمان: 90دقیقه

داستان فیلم :
زندگی سه جوان موزیسین که سعی زیادی دارند اسیر موسیقی بازاری نشوند و به اجرای قطعات موجه بپردازند اما عدم اقبال مخاطبان موجب می‌شود به سراغ نوعی از موسیقی بروند که علیرغم جدی گرفته ن
چرا زنان محجبه به بدحجاب‌ها توهین می‌کنند؟ چرا والدین مذهبی، فرزند بی‌بندوبار تربیت می‌کنند؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده که چرا بعضی از افراد با اینکه ظاهر خوب و موجه‌ای دارند اما دست به کارهای کاملا غیراخلاقی می‌زنند؟ اصلا چرا راه دوری بریم. بعضی از افراد صاحب منصب تو کشور خودمون، دست به اختلاس و دزدی و هزار کار وحشتناک دیگه می‌زنند، در صورتی که همیشه اول وقت در حال نماز خوندن هستند.  و یا رفتار زننده و توهین‌آمیز بعضی از مردها و
چرا زنان محجبه به بدحجاب‌ها توهین می‌کنند؟ چرا والدین مذهبی، فرزند بی‌بندوبار تربیت می‌کنند؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده که چرا بعضی از افراد با اینکه ظاهر خوب و موجه‌ای دارند اما دست به کارهای کاملا غیراخلاقی می‌زنند؟ اصلا چرا راه دوری بریم. بعضی از افراد صاحب منصب تو کشور خودمون، دست به اختلاس و دزدی و هزار کار وحشتناک دیگه می‌زنند، در صورتی که همیشه اول وقت در حال نماز خوندن هستند.  و یا رفتار زننده و توهین‌آمیز بعضی از مردها و

امروز اسباب کشی کردیم. من خسته ام و چندباری واقعا حس کردم مغزم خاموش شده. دراز کشیده ام و توی پیام های تلگرام میبینم پدرم حالم را پرسیده. نفسم را تف میکنم بیرون و میگویم پع! عزیزانم! باید شاشید به زندگی ای که پدرت حالت را در تلگرام بپرسد! 
چندباری دلم میخواست زنگ بزنم و با کسی صحبت کنم، بگویم چه قدر خسته ام. میدانستم سعید کنارم هست و هر وقت بخواهم میتوانم با او تماس بگیرم. ولی به نظرم اینکه وسط اسباب کشی کنار پارکینگ گوله شوی، زنگ بزنی به کسی
دادنامهشعبه 8 دادگاه تجدید نظر استان تهرانشماره دادنامه 9109970220800026شماره پرونده :.....تاریخ تنظیم : 27/10/91پرونده کلاسه ....... شعبه 8 دادگاه تجدید نظر استان تهران دادنامه شماره 9109970220800026تجدید نظر خواه: وزارت راه و شهرسازی به نشانی میدان آرژانتین ......تجدید نظر خواندگان: ....... به نشانی تهران بلوار میرداماد......تجدید نظر خواسته: مطالبه اجور معوقهگردشکار : دادگاه با بررسی اورق و محتویات پرونده ختم دادرسی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور راس می نماید. 
ر
این خبر را با دقت بخوانید: درسی که از سفرنامه‌های اینشتین می‌گیریم: نژادپرست بود

زمانی معتقد بودند که وای بر جامعه‌ای که قهرمان نداشته باشد! این جمله که برآمده از تفکر هرمی قدرت بود و ریشه در اخلاق پدرسالاری بشر داشت، تا مدت‌ها و زمان‌ها، جمله‌ی موجه و معقولی می‌نمود.

ادامه مطلب
این خبر را با دقت بخوانید: درسی که از سفرنامه‌های اینشتین می‌گیریم: نژادپرست بود

زمانی معتقد بودند که وای بر جامعه‌ای که قهرمان نداشته باشد! این جمله که برآمده از تفکر هرمی قدرت بود و ریشه در اخلاق پدرسالاری بشر داشت، تا مدت‌ها و زمان‌ها، جمله‌ی موجه و معقولی می‌نمود.

ادامه مطلب
بعد از چند ماه، بالاخره اومدم و یه چرخی توی وبلاگا زدمخیلیا رفته بودن خیلیا بودن خیلیا هم در حال تصمیم گیری برای رفتن بودنخیلیا هم زیر اب بودن و به ظاهر خبری ازشون نبود دوست داشتم یه پست بنویسم و منتشر کنم، رفتم دیدم یه پست نیمه تموم توی پیش نویسام دارم اومدم کاملش کنم که دیدیم حالشو ندارم احتماا فردا منتشرش کنم تاریخ نوشتنش 27 فروردینه :|
به نام ایزد منان دبیرستان بودم یکی یکی بچه ها عروس میشدند 
من و رفیق های فابریکم مجرد بودیم هنوز
برای خودمان زمان ازدواج تعیین کردیم اول از همه باتوجه به شرایط نرگس گفتیم تو به کنکور نرسیده عروسی!
خودش هم همین فکرو میکرد
بعد گفتیم الناز عروس است و آخر هم من.
هم میدانستم خانواده ام به این زودی مرا راهی خانه شوهر نمیکنند
هم خودم فکرش را نمیکردم به آن زودی...
البته مثل هر دختر دیگری در آرزوی شاهزاده رویاهایم بودم اما نه در آن سن!
انگار تقدیر چیز د
کانال ما در سروش #مثبت_دیدن ➕ ツ  یاد بگیرید محکم بودن را،قوی بودن را،کوه و سنگ بودن را،لازمتان می‌شود برای وقت‌هایی که آدم‌های زندگیتان دستشان می‌رود روی نقطه ضعفتان و دلتان را بند می‌کنند به نبودنشان...یاد بگیرید که هیچ جای زندگی ‌جواب محبت‌هایتان چیزی نمی‌شود که شما می‌خواهید...از من به شما نصیحت! قوی بودن را یاد بگیرید برای تمام روزهایی که قرار است تنتان بلرزد از آدم‌هایی که قلبتان می‌لرزانند..
مطلب خوبی بود ممنونم ((محمد))

جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: 15:15
توسط:فاتح - منطقه سیلاخور
استاد گرامی سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون. . از خداوند منان برای شما طول عمر با عزت خواستارم.

از اینکه توانسته ایم رضایت شما بزرگواران را جلب کنیم خدا را شاکریم
همکار محترم از اینکه نام شهر خود را نوشته اید صمیمانه سپاسگزارم
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با سلام و عرض احترام و خسته نباشید((اکبری))
نکات مهم در انتقال دانش آموز
برای دانش آموز ورودی ابتدا باید مدرسه مقصد درخواست انتقال را ثبت نماید و سپس مدرسه مبدا ان را تایید کند. 
هر گونه ثبت نام دانش آموز در بین سال، الزاما باید با مجوز ثبت نام که توسط کارشناسی مربوطه صادر می گردد باشد. 
در دفتر آمار بعد از ثبت به صورت دستنویس و با خودکار مشکی شماره مجوز نیز وارد شده و حتما توسط مدیر آموزشگاه مهر و امضا گردد. 
انتقال فقط تا اول اردیبهشت ماه امکان پذیر است و بعد از این تاریخ هرگونه نقل و
1⃣دوام زوجیت موجب عسر و حرج و مخاطرات جانی، مالی، حیثیتی و غیره برای زن داشته باشد، در اینصورت زن به استناد ماده ۱۱۴۶ ناظر به ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی میتواند از محاکم مربوطه تقاضای طلاق را درخواست کند. بنابراین قانون حق طلاق را در صورت کراهت به شوهر و عسر و حرج و مخاطرات جانی و مالی و حیثیتی پس از اثبات آن به زوجه اعطاء نموده است که میتواند برحسب مورد به دادگاه خانواده مراجعه و حکم طلاق از طرف زن را پس از بررسی دریافت نماید.
2⃣شرط وکالت در طلاق،
مرز بین یه سری چیزا خیلی باریک هست. 
یه سری چیزها رو با دقت زیاد میشه از یه سری چیزا تمییز داد و ولاغیر. شاید هم کلا جواب قطعی ندارن این چیزا.
مرز بین با سیاست بودن٬ رند بودن٬ محاسبه گر بودن در عین حال معصوم بودن و تو دنیای سیاهِ خاله زنک ها وارد نشدن...
ادامه مطلب
پاره شدن تسمه پروانه یا شل بودن آن. 
 کمی آب رادیاتور. 
کثیف بودن رادیاتور و گرفتگی شیارهای آن. 
کار نکردن واتر پمپ (پمپ آب) 
خراب بودن ترموستات. 
نامیزانی دلکو. 
 نامیزانی باد لاستیک. 
تازه تعمیر بودن موتور یا نو بودن موتور. 
 بار زیاد. 
استفاده زیاد از دنده های سنگین. 
سربالائی زیاد. 
نامیزانی سوپاپها. 
عدم تنظیم فاصله پلاتین. 
شکستن پره های پروانه. 
کثیف بودن فیلتر هواکش کاربراتور 
خرابی درب رادیاتور 
سوراخ بودن رادیاتور 
سفت بودن یا کار
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 14:11
توسط:عبدالله دودمان
با سلام و دروددو نفر از دانش اموزان سال دهم ادبیات و یازدهم تجربی بدلیل اینکه خواهان تغییر رشته بودن در امتحانات نوبت دوم در امتحانات شرکت نکردن . می خواستم بدونم در صورتی که غیبت غیر موجه زده بشه براشون مشکلی پیش نمیاد؟ یا غیبت موجه بزنیم . ضمنادر خرداد ماه در دروس تغییر رشته هم شرکت کرده اند و نمره ی لازم کسب کرده اند. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم.

با سلام خدمت همکار محترم
برخی در
در سراسر جهان هر روزه مردمان بسیاری به دنبال پیدا کردن خوراکی هایی با تاییدیه های حلال هستند تا بتوانند از آن ها استفاده نمایند .
 کشور فرانسه بیشترین ساکنین مسلمان در اروپا را در خود جای داده است . جمعیت زیادی که در این کشور زندگی می کنند هر روز نیاز به تهیه غذاهای حلال دارند .
در دین اسلام برای این که سر بریدن اسلامی باشد چندین روش وجود دارد :
- فردی که عمل سر بریدن را انجام می دهد باید خودش مسلمان باشد .
- چاقویی که برای سر بریدن استفاده می شود
سوئیچم نیست 
بابا هم صبح گشت پیداش نکرد 
نمی دونم چند روز شده اما نماز نمی خونم اعصاب ندارم می دونم نماز گاهی اعصابم رو آروم کرده اما دلم نمی خواد بخونم این همه الکی بودن و چرت بودن دیوونه ام می کنه حس اینکه خدا بهم بی اهمیته لحظه ای ولم نمی کنه 
حس اینکه خدا دست از سرم برداشته و تمام چیزهایی که سرم اومده از وسواس، بعد انصراف ندادنم تاااااا....قبول نشدنم تو مشهد و اینکه اون موقع گفتم شاید صلاح نبوده و الان میگم صلاح نبوده واقعا؟ زهرا رفت مشهد و
1- جاذبه های بی نظیر امام راحل:
✅ ناکامی دشمنان در کم رنگ کردن یاد و نام امام در طول سالها✅ ماندگاری روز قدس بعد از چهل سال آن هم به وسیله توده های مردم✅ حضور اجتماعات عظیم مردمی در مراسم ارتحال بعد از ۳۰ سال
2- سرّ جاذبه امام راحل:
✅ حکیم و باتدبیر بودن امام✅ شجاع و مجاهد بودن امام ✅ پارسا و پرهیزکار بودن امام✅ ظلم ستیز و حامی مظلومان بودن ✅ عدالتخواهی و صادق بودن
هر کس با این خصوصیات باشد دلها به اوجذب میشود این وعده خداست
ادامه مطلب
زن بودن شگفت انگیزترین وجه بودن است،خوب که نگاه مى کنم مى بینمخنده یعنى زن، گریه یعنى زن،خیال یعنى زن، خط و خال یعنى زن،پرنده یعنى زن، قمار یعنى زن،برنده یعنى زن، بهار یعنى زن،شروع یعنى زن، تبار یعنى زن،نگار یعنى زن، شکار یعنى زن،ستاره یعنى زن، سه تار یعنى زن،پنجره یعنى زن، غبار یعنى زن ومرد یعنى زن...همین که عطر خوش زن از مشام شعر رد مى شودتمام هستى شعر مى شود زن، مى شود من.در جهانى که بر مبناى زن بودن شکل گرفتههر روز، روز زن است.روزتان مبارک

امیرحسین خالقی
۱. اعتراض های اخیر فقط اقتصادی است.

افزایش قیمت سوخت تنها جرقه اعتراض هاست، نه علت آن. یک اشتباه رایج وجود دارد که همه چیز به اقتصاد و افزایش قیمت سوخت تقلیل داده می شود، این پیش فرض به کل خطاست، شلوغی در خیابان بیش از اینکه دلیل اقتصادی داشته باشد، دلیل سیاسی دارد. اعتراض کور در کف خیابان نشانه به بن بست رسیدن سیاست است، این هم یعنی سیاست ورزی به شکل کنونی کارکرد خود را از دست داده است. کار اهالی سیاست گفتگو و یارگیری
اگر به طلاق غیابی فکر میکنید وتصمیمتان بر این امر است لازم است با در نظر گرفتن تمام شرایط این طلاق وارد این مرحله شوید با مطالعه سایت چطور در این باره کامل بخوانید وبا آگاهی کامل اقدام کنید
ما هم این مطلب خوب را در این بلاگ گذاشته ایم
شرایط طلاق غیابی چیست؟
ازدواج یکی از نیازهای طبیعی انسان است که با مسئولیت و ایجاد حق و تکلیف همراه است. قانون‌گذار به پیروی از شرع برای تخلف از تکلیف در زندگی مشترک زناشویی ضمانت اجراهایی را در نظر گرفته است ک
براساس تعاریف طرح شده در کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو:
+پناهنده از نظر منابع بین المللى، بیگانه اى است در کشور پذیرنده که به دلیل ترس از تعقیب و نیز نجات جان، مال و آزادى خود، به کشور دیگرى پناهنده مى شود.
+عنصر اساسى در علّت پناهندگى «ترس موجّه از تعقیب و آزار» است که تشخیص و احراز آن، با کشور پذیرنده است و آن کشور با بررسى همه جانبه در مورد دلایل درخواست پناهندگى، یا این دلایل را مى پذیرد و یا رد مى کند.
شرایط پناهنده برپایهٔ کنوانسیونِ پناهندگان، پنا
با سلام  در دریافت محتوای جداول و دروس از دانا درس کارگاه کارافرینی وارد دانا نشده و الان هرچه بروز رسانی محتوای جداول رو انجام میدم خطای سیستمی اعلام میکنه .اگه ممکنه کمکم کنید ((حقانی))

با سلام خدمت همکار محترم
دروس اختیاری ابتدا باید در سناد در مدیریت کلاسها برای هر پایه مشخص شود سپس در انتقال به دانا به لیست گروه درس پایه مورد نظر افزوده خواهد شد در سناد این مورد را بررسی و درس انتخابی را مشخص و انتقال به دانا کنید
----------------------------------------
یکی بود یکی نبود
و شروع مشکلات از همان بودن بود
بودن یا نبودن مسأله ای نیست
مسأله در بودن است
وقتی بود بودی
مسأله ات چرا بودن است
چگونه بودن
و مشکلات ات شروع میشود با دیگر بود ها
نگران بی انصافی میشوی
نگران مظلوم واقع شدن
نگران دیده نشدن
نگران ندانستن
نگران نادان خوانده شدن
و اگر بودی مسلماً آزاد نخواهی بود
اگر بودی به ناچار باید حرکت کنی
و باید بسازی
و ساختن و ایجاد کردن بدون ساخته شدن و ایجاد شدن معنی ندارد
ذات نایافته از هستی بخش که تواند
دیروز غروب پارک بودم. دو تا گربه مقابل هم ایستاده بودن و برای هم غر غر می کردن. بعد کم کم حالت درگیری شد. پیشونی هاشون رو چسبونده بودن به هم و حالت دعوا گرفته بودن . چند دقیقه همین مدلی بودن و هی غرش ریز می رفتن. بعد یکیشون نشست. اون یکی هم نشست کنارش. یکیشون روبرو رو نگاه می کرد و اون یکی یه سمت دیگه رو. انگاری قهر بودن.
خیلی ناز و دوست داشتنی هستن گربه ها.
داشتم به همراهم می گفتم من گربه خیلی دوس دارم و از این حرفا و کلی برای همین اتفاق ساده ای که اف
من از نوشتن اسم واقعی ادمها اینجا هیچ ابایی ندارم.
ولی فکر میکنم اوج بی شخصیتی، عجول بودن در حین تصمیم گیری، چیپ بودن، بی عقل بودن، و لاشی بودن من و مشابهات من هست،
که بخوایم برای بالا بردن خودمون، از اسم بقیه استفاده کنیم.
برای اینکه خودت رو بکشی بالا یا نشون بدی که با ادم حسابیا سر و کار داشتی یا با ادمای دروغگو و بدقول و ناحسابی تعامل داشتی، نیازی نیست اونها رو معرفی کنی. همین که خود اون ادمها بخونن و بفهمن کارشون زشت بوده کافیه.
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 10:57
توسط:صادق
با سلامببخشید پیرو مسئله انتقال دانش آموز پایه هفتمدانش آموز پایه هفتم مدارس تیزهوشان می باشد که مدیر آن مدرسه درخواست انتقال به مدرسه ما داده است و مدیر مدرسه ما هم این درخواست را پذیرفته است حال با اینکه این دانش آموز یک امتحان دیگر در آن مدرسه دارد من در این مدرسه باید چه کاری را انجام بدهم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر صادق از تنکابن

با سلام خدمت همکار محترم
نقل و انتقال دانش آموز تا یکماه
پای این دکمه ها ک می نشینم، ذهن قفل کرده ای دارم. می نویسم، تنها برای شادی دلم. می نویسم چون ک تنهایی زیاد دیده ام و می آیم اینجا، چون گوشی برای گفتن کلمات را با دهان ندارم و می گویم اینها را با دست هایم، ک شاید ببیند چشمی. و شاید نبیند اما اینگونه لیک، تنها فقط نمی دانم، ک چقدر اینجا تنهایم. و ندانستنش زنده نگه می دارد من را، ک ساعت ها می نشینم پای وبلاگ خالی ـم، ک شاید کسی اتفاقی باز کند اینجا را. و دلم برای خودم می سوزد، ک اندکی کم کند احساس تنفر
محسن زمانی / محقق پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM)

متن کتاب بسیار خوش خوان است و فارسی آن دست انداز ندارد و روان است. در مواجهه اولیه با کتاب حدسم این بود که با نویسنده ای دو زیست از نظر فلسفی مواجه هستم، یعنی کسی که از سنت تحلیلی بر آمده و به پژوهش درباره فیلسوفان و فلسفه قاره ای می پردازد یا بالعکس. اما در ادامه متوجه شدم که چنین نیست. پیترزما از مفهوم «برون گرایی» یا externalism در سنت معرفت شناسی تحلیلی معاصر با ارجاع به کسانی چون آرمسترانگ استفاده
متا فیزیک چیست؟
 بیگ بنگ: شیادان و هدایت‌کنندگان برنامهء فریب عمومی گاه برای موجّه کردن روش‌های خود دست به دامان به‌کارگیری واژگان پر‌طمطراق و تکدّی و استقراض از اصطلاحات تخصصی حوزه‌های دانش و فلسفه می‌شوند. از آن‌‌جا که در روزگار ما با وجود گردش حجم انبوه دانش و اطلاعات عمومی ، کم‌تر از گذشته می‌توان افراد را با واژگانی چون آل، بختک، یک سر و دو گوش و …. فریب داد و اقناع کرد ، واژگانی هم‌چون متافیزیک، کوانتوم، الکترومغناطیس، انرژی
با سلام و عرض ادب و احترامجلسه صندوق مهر فامیلی امروز جمعه ۲۸ تیر ماه ۹۸  در منزل آقای امیر حیدری برگزار شد.مصوبا این جلسه جهت اطلاع اعضاء محترم بشرح ذیل اعلام می گردد:- اعضاء بر وصول مطالبات اتفاق نظر  داشتند و سرگروه ها بر دریافت مطالبات اهتمام داشته باشند.- وام ۳ نفر از اعضاء پرداخت شد.- مبلغ حق عضویت کماکان تا پایان سال مبلغ ۳۰ هزار تومان خواهد بود و برای سال آتی تا ۵۰ هزار تومان قابل افزایش خواهد بود.- مبلغ وام تا پایان دوره چهارم ۳ میلیون
توقعات و انتظاراتی که از دیگران داریم، هرگاه به دلایل مختلف برخلاف میل مان پاسخ داده شوند، این توان را دارند که پایمان را به گناهان متعددی باز کنند.شاید کمتر کسی باشد که در چنین شرایطی به بدگمانی نسبت به طرف مقابل مبتلا نشود و بدگمانی که آمد، پشت بندش کینه و دشمنی و حسد و گناهان دیگر، یک به یک پشت سر هم می آیند. امیرمؤمنان علی (علیه السلام) فرمود: " سُوءُ الظَّنِ یُفْسِدُ الاْمُورَ وَ یَبْعَثُ عَلَی الشُّرُورِ؛ سوءظن کارها را به فساد می‌کشد
یکی از عوامل یا بهانه‌های بی‌حجابی بانوان علاقه آن‌ها به شیک بودن است؛ و به این بهانه آرایش‌های زننده و محرک می‌کنند و هرگونه لباس نامناسبی را بر تن می‌نمایند درحالی‌که شیک‌پوشی باید در چارچوب قوانین و ضوابط شرع و عقل باشد چون بسیاری از به‌اصطلاح شیک بودن‌ها بسترساز ارتکاب گناه از جانب دیگران است […]
نوشته رابطه تمایل به شیک بودن و بی‌حجابی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
لیست خدماتی که کارگر خانم جهت نظافت منزل انجام می‌دهد .
 نظافت تمامی نقاط آشپزخانه از جمله کابینت ها، هود ، سینک ظرفشویی ، گاز ، یخچال و داخل آن
 شستشوی سویس بهداشتی و حمام با مواد شوینده مناسب و با دقت بالا
 جارو کشیدن کل ساختمان و اتاق ها
 تمیز و مرتب کردن اتاق ها و پذیرایی
 شستشوی ظروف کثیف و لباس ها
 مبل شویی، اتوکشی، و تمیز کردن فرش ها
 شستشوی ماحفه ها و روبالشتی و پرده ها
 تی کشیدن سرامیک و لمینت ها
 گردگیری و خانه تکانی  

کارگر برای
یادم باشه خیلی از کسایی که در برابرشون حس مدیون بودن و کم بودن داشتم و فک میکردم بهم دارن لطف میکنن اشتباه میکردم...
جز در موارد معدود در دنیا... در باقی موارد و روابط هیییچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره...
 به عبارت بهتر هیچ کس بدون نظر گرفتن منافع خودش کاری نمیکنه و خودش رو قربانی نمیکنه...
دیگه هیچ وقت عذاب نمی کشم از حس کم بودن و مورد عنایت بودن از استاد و دوست و بقیه....
جای دولا راست شدن و تشکر کردن باید حقمو بگیرم با خجالتی نبودن و شل و ول ن
بسم الله الرحمن الرحیم
عرضم به حضور انورتون که من دوران دبستان و قسمتی از راهنمایی یک آدم قرتی بودم به لحاظ رقاص بودن
یعنی کسی نمیتونست منو جمع کنه...
دوم سوم راهنمایی حرام بودن رقص رو متوجه شدم و مقداری کنترل کردم این اسب سرکش رو
در دوران دبیرستان که با یه جو مذهبی رفیق شدم و به شدت مبارزه کردم البته گاهی دچار وسوسه میشدم و...
دوران دانشجویی گند زده شد به همه مبارزاتم چجوری؟عرض میکنم
اتاق روبرویمون یه ترم از ما بالاتر بودن رکیک ترین حرفایی که
299-
* جمعه 15 آذر امسال در مسیر کلکچال یک گوشی نسبتا گرون قیمت توی کوه پیدا کردم و توی اون هوای برفی به پناهگاه بردم و شارژش کردم و بعد هم با مالکش تماس گرفتم و توی یه ایستگاه مترو باهاش قرار گذاشتم. مالکش که مردی پنجاه و اندی ساله و با ریش و چهره ای موجه و البته تسبیح به دست که خود را معلم معرفی می کرد بعد نیم ساعت معطل کردن من اومد و بدون واکنشی گوشی رو گرفت و وقتی فهمید که من قراره به سمت غرب برم سرم داد زد که چرا غرب قرار نگذاشتی و منو این همه ت
آدم بایدتوی زندگیش استراتژی داشته باشه، اینکه بدونه اهدافش چیه،چه کارهایی رو باید انجام بده و چه کاری رو نباید انجام بده
مسئله فقط دانش آموز بودن،دانشجو بودن،پزشک، مهندس،تاجر،رئیس و کارمند بودن نیست...ی موضوع مهم شناخت خودمون،و دیگران هست.
ادامه مطلب
من خیلی گریه کرده بودم،سرمم بالا گرفتمو گریه کرده بودم،به زمین زمان فحش داده بودم و بی قرار شده بودم،برای از دست دادنای بی معنی برای درجا زدنای تکراری برای حسای مزخرفی که بی وقت به سراغم اومده بودن،برای تکه های جدای روحم برای خلا های طولانی،برای یه دختر تنها بودن(عجیبه آدم تنها بودن با دختر تنها بودن فرق داره حس بی پناهیش بیشتره) اما اگه همه ی اون مچاله شدن ها لازم بود تا منِ الان ساخته بشه میتونم کم کم دوسشون داشه باشم
بودنت شوق کودکی هامه
پهنه آسمون دل رامه
بهترین اتفاق روح افزا
از تو ممنون که عشق باهامه
رفته بودم که برنگردم باز
نفرتو از دلم جدا کردی
منِ در خود تنیده را بانو 
زنده کردی و با خدا کردی
مهربونی، بدون حرف و حدیث
طرح لبخند آسمون داری
در نگاهِت صداقتِ موجه
بهتر از شاعرا زبون داری
شد دعای شبانه روزی من
که خدا حافظ تو باشه و بس
در جوار تو باشه شاعر پیر
دور باد از دلِت هوای قفس
محمد رحیمی

امروز همونطور که دیشب با دوستم صحبت کردم قرار شد برای معاینات پزشکی با هم به کرمان برویم چون پدر جان سرکار بودن ومن وسیله نداشتم.
ساعت 6/30 دقیقه از شهر به سوی مرکز استان حرکت کردیم و وقتی که به دانشگاه رسیدیم دیدیم بلللله بیشتر همکلاسی هام می خواهند بروند فرهنگیان ...
ولی خب در کل تعداد خیلی کمتر بودن با اینکه از سه تا شهر بودن ...
بعداز اتمام مراحل به سوی شهر(قبل از ظهر ) حرکت کردیم.
یک چیزهایی تجسم انسان بودن است. مثل لحظه‌ای که به غذا خوردن نیازمند می‌شوی. مثل نیازی که به دیگری پیدا می‌کنی.یک چیزهایی تجسم انسان بودن است مثل وقتی که کلمه‌ها توی سرت خودشان را به این سو و آن سو می‌زنند، به دنبال راهی برای خلاص شدن.یک چیزهایی تجسم انسان بودن است مثل آن حجم کریه ادرار و مدفوعی که روزی چند بار می‌بینی که از تو دفع می‌شود. مثل دسته مویی که می‌ریزد. مثل رشته موهایی که سرخ می‌شوند، زرد می‌شوند، سفید می‌شوند. مثل بدنی که بو م
می دونی چیه! ما بد وقتی به دنیا اومدیم! درست زمانی به دنیا اومدیم که شعر بزرگان خودشو پیدا کرده، موسیقی ساز بزرگان این قلمرو هنری رو شنیده و نویسندگی قلم نویسنده های بزرگ رو به خودش دیده. نه فقط شعر و موسیقی و نویسندگی، که اصلا کل هنر؛ یعنی نقاشی و خطاطی و منبّت و فیلمسازی و معماری و هرچی که توی این اقلیم بِگُنجه!پس باید معمولی باشیم. معمولی بودن به منزله ی زندگی نکردن و تلاش نکردن نیست، بلکه مفهومِ غاییِ پذیرشِ "خود" رو می رسونه.این که باشیم، ه
میگه که : فتقطعوا امرهم بینهم زبرا
              کل حزب بما لدیهم فرحون
و من به این فک می‌کنم که فرح بودن ما معنیش این نیست که داریم راه درستی رو می‌ریم. و تازه بعدش هم میگه فذرهم فی غمرتهم حتی حین. یعنی بذار خوش باشن... 
اینروزا خیلی حس می‌کنم مردم معیار "خوب" بودنشون "خوش" بودن شده. حتی خود منم از این مردم مستثنی نیستم. باید دنبال چیز دیگه‌ای بگردم. 
بعدش میگه : ایحسبون انما نمدّهم به من مال و بنین
                   نسارع لهم فی‌الخیرات

آقای حکیم،شهرداری که بخاطر قرابت با امام جمعه محترم ، به دلیل عدم تخصص ،حتی از طرف دوستداران نیز مورد انتقاد قرار گرفته بود اما با کارنامه ی خوبی که در این مدت یکسال از خود بر جای گذاشت، مانند مدیریت مناسب شهری،عدم افزایش نیروهای شرکتی ، آنگونه که قبلا اتفاق می افتاد ، افتتاح پروژه های ترافیک زدای شرقی و غربی شهر بابل و ....،نشان داد فردی موجّه برای سکان داری شهر بابل می باشد.
کمتر کسی است که با مشکلات شهری بابل آشنا نباشد، بدیهی است که موفقیت
عصبانیت جزیی از رفتار روزمره ما شده و معمولا هم دلایلی غیر موجه برای عصبانیت داریم. در خانه ایم از صدای کودک یا تلویزیون همسایه عصبانی می شویم، در خیابان از صدای بوق ماشین ها، در محل کار از ...
از آنجایی که در زمان عصبانیت کنترل چندانی روی رفتار و گفتارمان نداریم، معمولا کاری می کنیم یا حرفی میزنیم که در آینده کاملا از کرده خود پشیمان می شویم. شکستن اشیاء، فحاشی یا برخورد فیزیکی هر کدام به نوعی تخلیه خشم و هیجان را انجام می دهند. اما چطور می تو
تقاضای طلاق
دفترچه‌های ازدواج که در دفاتر ازدواج ثبت می‌شوند دارای بند‌هایی هستند که در صورت امضاء از سوی شوهر، زن این اختیار را خواهد داشت که پس از حصول این شرایط راسا در دادگاه‌های خانواده حاضر شده و تقاضای طلاق نماید. در بند «الف» این عقد نامه‌ها آمده است: ضمن عقد نکاح خارج لازم زوج شرط کرد هرگاه طلاق بنا به درخواست زوجه نباشد و طبق تشخیص دادگاه تقاضای طلاق ناشی از تخلف زن از وظایف همسری یا سوء اخلاق و رفتار وی نبود، زوج موظف است تا نصف

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها